Genel Başkanımız Kocaeli Ülkü Ocakları’nda Ülküde Birlik Programına Katıldı

Kocaeli Ülkü Ocakları “41. Kuruluş Yıldönümü” vesilesi ile düzenlenen “Kutlu Fethin Yıl Dönümünde Yesevi’den Günümüze Ülküde Birlik” programı Genel Başkanımız’ın katılımlıyla gerçekleşti.
Türkiye’nin önemli sanatçılarından Ali Kınık ve Ozan Manas’ın sahne almalarıyla Kocaeli’li ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı.

İzmit Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programın ev sahipliğini Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan üstlenirken, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP. Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Selim ÇAKIR, MHP. Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Yaşar ŞANLI, Kocaeli Türk Ocakları Başkanı Yücel Alpay DEMİR, TÜRKAV Kocaeli İl Başkanı Suat YÜKSEL, TÜRKAV Gebze İlçe Başkanı Ahmet VİCDAN, Yesevi Ocağı Derneği Başkanı Engin SÖNMEZ, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri, MHP. İlçe Başkanları ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ardından İzmit Belediyesi Mehteran Takımı’nın muhteşem gösterisiyle devam etti. Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması Birincisi Hafız Eşref KAYA’nın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Türk Diyanet Vakıf-SEN Kocaeli İl Başkan Vekili Mehmet Ali KARADAŞLI Hocanın ettirdiği duaya bütün salon âminlerle katıldı.
Kocaeli Ülkü Ocakları’nın hazırlamış olduğu sunum videosu izlettirilirken, sunum içinde Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey’e ve Liderimiz Devlet BAHÇELİ Bey’e ait görüntüler büyük alkış aldı.

Açılış ve selamlama konuşması yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan:
“Tam 41 yıl olmuş. Nice 41’inci senelere inşallah. Kuruluşundan itibaren bu yana emeği geçen, görev alan, emek sarf eden hanım efendilere, beyefendilere ve Türk-İslam Ülküsünü her zaman maddi-manevi destekleyen büyüklerimize, dostlarımıza gönüller dolusu teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Kocaeli’nde, Türkiye’de 81 ilde ve Türk Dünyasının her yerinde Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin Türk İslam davası için yaktığı meşale ilk günkü tazeliğiyle yanmaya devam ediyor ve Allah’ın izniyle hiç sönmeyecek.
Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi’nin bin yıldır manevi ışığı yol gösteren Bozkurdumuz, kılavuzumuzdur. Ülkücü hareket; Horasan erenlerinin, gazi Alplerin, alp dervişlerin izinde yürümektedir. Çünkü bu yol doğru yoldur. Bizler de doğru olduğunu bildiğimiz ve inandığımız için ülkücü hareket dedik!”
Sözleri ile başladığı konuşmasında, Kutlu Fethin Yıldönümü vurgusu yaparken, teröre önemli bir yer ayırdı. “Kardeş ülkelerimiz perişan vaziyettedir.” diyen ÖZCAN;
“Bu sebeple Ülkü Ocakları olarak sadece Türkiye’nin milli birliği ve toprak bütünlüğü için değil, Türk – İslam Dünyasının bütün dertleri ve sıkıntıları için derman olmak, gayret etmek, çalışmak ve üretmek durumundayız. Biliyoruz, sorumluluğumuz ağır ama ülkümüz kutlu.
Ülkü uğruna gönüller delidir, Kişiler ülkü uğruna ölmelidir.
Yesevilik ruhuyla, ülkü ateşiyle her dem doğanlara selam olsun. “Her dem yeniden doğarız bizden kim usanası.” Sözleri ile konuşmasını bitirdi.

Sonrasında söz alan M.H.P. Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ise şunları söyledi:
“Ülkü Ocakları kutlu mekanlardır. Türkiye’nin değil dünyanın en büyük gençlik hareketidir. Bizler de ülkücülüğümüzü tertemiz bir şekilde layıkıyla yaşayıp hem gençliğe hem de millete hayırlı hizmetler yapmamız gerekir.
Ülkücü Hareket her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir. Ülküdaşlarımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan zevatlar, ülkücüyü ülkücüye düşürmek için her türlü çirkefliği yapmaktadırlar. Ömürleri boyunca ülkücü harekete bir zerre olsun hizmeti olmayan, ocağın ahlakı ve terbiyesinden nasibini almamış ve menfaat gereği siyasi tercihi başka odaklar olmuş bu şahıslar kaos ortamı oluşturma hevesi içerisindedirler. İnanıyorum ki bu kirli ağızlar niyetlerinde galip olamayacaklardır.”

Son olarak söz alan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay KILAVUZ Kocaeli’ndeki tüm çalışmaları takip ettiğini söyleyerek;
“Böylesine hayırlı hizmetler ortaya koyan İbrahim ÖZCAN ve yönetimine, ilçe ocak başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün kutlu şehrimiz olan İstanbul’un fethinin 563. yılındayız.
Ülkü Ocakları bir şehitler kervanıdır. 4 Ocak 1968’den başlayarak ilk şehidimiz Ruhi KILIÇKIRAN ile başlayan yolculuk, 20 Şubat 2015 Fırat Çakıroğlu’na kadar devam etmiştir. Şehit kanıyla sulanmış olan cennet vatanımızın parçalanmaya çalışıldığı dönemlerde onlar canlarını başlarını ortaya koyarak korkmadılar, asla geri atmadılar. Yarım asra yakın kutlu yuvamızda her zaman Türk milleti adına mücadele verdik.
Ülkü Ocakları eğitim ve kültür yuvasıdır. Fitneye ve fesada fırsat vermeden hedefe doğru ilerlemeliyiz. 2023 lider ülke Türkiye’sini yönetecek olan arkadaşlarımız başbakan, vali, eğitimci, hâkim, iş adamı olarak inşallah memleketimizi aydınlığa eriştireceksiniz.
Türk milliyetçilerinin bizden başka ne isteyen ne seven vardır. Türkiye yok edilmek isteniyor. Her gün şehit haberleri almaktayız. Onun için Türk milleti adına çok büyük önem arz eden değerli kimselersiniz. Ülkücü hukukunu zarara uğratmayacağız” dedi.
MANAS VE KINIK SAHNE ALDI;
Konuşmaların ardından Makedon, Kars Kafkas ve Zeybek halk oyunu ekiplerinin gösterileri izleyenlerin ilgisini topladı. Ege Yöresi Halk Oyunu Eğitmeni Azmi YURTKULU’nun Zeybek Solo gösterisi sonunda göğsünden çıkarttığı Türk Bayrağı ile salonda duygulu anlar gözlendi.
Türkiye’nin önemli seslerinden Ozan Manas “Ülkü Ocaklıyım” isimli şarkısı ile başladığı konserinde katılımcıların eşlik ettikleri şarkılarını ardı ardına söyledi. Özellikle “Dağlara Bozkurt Lazım” isimli şarkı salonda adeta yankılandı.
Ali KINIK konseri ile tamamlanan programda katılımcılar sahneye yaklaşabilmek için bir biri ile yarıştı. Ali KINIK’ın televizyon dizilerine ilham kaynağı olan şarkısı “Ali Ayşe’yi Seviyor” en çok beklenen şarkı olur iken, İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN için “Çocuk Gibiyim” isimli şarkısını söyledi.
Programın sonunda Manas ve Kınık hayranları bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter