Gaziantep Ülkü Ocakları’ndan 19 Mayıs Etkinliği

Gaziantep Ülkü Ocakları Gençlik için yürüdü Gaziantep Ülkü Ocakları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaklaşık Bin kişinin katılımıyla Şehitler Anıtına yürüdü.

Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşü Kırkayak parkından başlayarak yeşil su şehitler anıtında yapılan basın açıklamasıyla son buldu. Yaklaşık 3 Bin kişinin katıldığı yürüyüşte polisin aldığı yoğun güvenlik önlemi ise dikkatlerden kaçmadı.

Yürüyüşe Ülkü Ocakları teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş sonrası Şehitler Abidesi önünde basın açıklaması yapan Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanı Fuat Yozbatıran, 19 Mayıs sadece tarihi bir olayın başlangıcı olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayarak; 19 Mayıs Türkün yeniden küllerinden doğuş günüdür. 19 Mayıs Türk’ün Anadolu’daki Ergenekonudur. 19 Mayıs Türk gençliğinin parolasıdır. Bu paroladaki, geçmişte yaşanan sıkıntıların, çekilen çilelerin ülke geleceğine sunulan bir aynasıdır. Bu ayna ile yüce Türk Milleti, geleceğini, geçmişine bakarak daha sağlam bir şekilde kuracaktır. Aziz Türk Milleti, 19 Mayıs’ta mukaddes vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere yönelik, Türk’;ün kudretini ispat eden ve bağımsızlığını, içinde bulunan durum ne kadar ağır olsa da, vazgeçilmez tarihi ve insani bir hak olarak gören büyük irade, Samsun’a ulaşarak ilk ve anlamlı milli hamlesini yapmıştır. 19 Mayıs’ın 1919′un bu özel yıl dönümde. Aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum. Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran, minnet ve tazimle anıyorum; diye konuştu.

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter