Kilis Ülkü Ocaklarından Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programı

Geçen yıl Ege Üniversitesi’nde uğradığı saldırı sonrası şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kilis Ülkü Ocakları tarafından bir dizi etkinlikle anıldı.

Ülkü Ocakları Kilis İl Başkanlığı  Kuran-ı Kerim Tilaveti düzenlendi. Fırat Çakıroğlu’nun genç ülkücülere örnek teşkil edecek dava bilinci, yaşantısı ve nasıl şehit olduğu, düzenlenen seminer programları ile anlatıldı. Bu programlara Kilis Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Halil Yılmaz da katıldı.

Daha sonra Kilis Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ve Yönetim Kurulu Kilis Şehitliğine ziyaret ederek Hem Ülkücü Şehitleri ve Polis ve Asker Şehitliğini ziyaret ederek orada Kuran-ı Kerim okuttu.

Daha Sonra Kilis Ülkü Ocakları Orta Öğretim Teşkilatının düzenlemiş oldugu Fıratlar yetişiyor  Bilgi yarışmasına katılarak burada 1.2.3. olan gruplara hediyeler verilerek gençlerle istişare de bulundu daha sonra Kilis Ülkü Ocaklarında Ülkücü Şehitlerimizden Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti düzendi.

Kilis Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, yapığı konuşmada: “Bizim için şehit kardeşimizin acısının dinmesi mümkün değildir. İnşallah ahirette bize o şefaatçi olacaktır. Bütün gayesi Cenab-ı Hakkın rızası olan, sevdası millet, davası bayrak olan Fırat, gönüllerimizi dolduran ülkü ateşinin en yakıcı közü olmuştur.

O köz Ege’den çıkıp ocak ocak yurdumuzun dört bucağında Ülkücü kardeşlerinin okuma arzusu olmuştur. Her Bozkurt bundan sonra bir kez de Fırat için çalışacak, ona layık olmak için ter dökecektir.” dedi.

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter