4 Nisanın Düşündürdükleri… – Alperen Bolat


Bu yazı Başbuğ Alparslan Türkeş’in 
evlatlarına ithaf edilmiştir.

4 Nisan; Türk Milleti’ne hizmet ateşiyle gönüllerini parçalayan Ülkücü Hareket mensupları için buruk bir gündür.

Türk İslam Aleminin son başbuğu Alparslan Türkeş, 1997 yılı 4 Nisan’ında Hakk’a yürüdüğündü. O kara günde bile arkasında bir hayır bırakmış, başbuğlarını kaybetmenin acısını yaşayan Türkiye’nin dört bir tarafından akın akın gelen bütün Ülkücüleri birleştirmişti.

Sanki Başbuğ, vefatıyla bile “Birlikte rahmet ayrılıkta gazap var.” Hadis-i Şerifini yaşatan bir Ülkücü nesil bırakmıştı ardında.

İşte bu Ülkücü nesil, Ankara’daki ağır kış şartlarına rağmen karla sıvanarak abdest alıp Başbuğ’u sadece elleriyle değil, gönülleriyle de ebedi yolculuğuna uğurlamışlardı.

Ve bugün Türk milletinin en karanlık zamanında, milli kimliğimizin hunharca katledildiği bölücülerin el üstünde tutulduğu bu dönemde, Başbuğ’un Bozkurtları neredeler… Başbuğ evlatlarına nasıl seslenirdi: “Türk milletinin aydınlık geleceğinin müjdecisi olan gençler, evlatlarım! Hepinizi ayrı ayrı,  en derin sevgiler, saygılarla selamlayarak teker teker kucaklıyorum. Ufukları karartan bütün güçlüklere karşı daima Allah’a sığınmak ve millete güvenmek lazımdır. Her şeye rağmen ahlak yolundan, iman yolundan, hukuk yolundan sapmaksızın millete, devlete, vatana hizmet çalışmaları sürdürülmelidir. Bütün milliyetçiler, Ülkücüler birbirlerini kucaklayarak, el ele verip birleşmelidirler. Türk milletinin beklediği hizmet ancak birlik ve bütünlük içinde sağlanabilir. Kırgınlıklar, dargınlıklar, yanlışlıklar, hatalar bir kenara bırakılarak, her şeye rağmen bütün milliyetçiler birleşmelidirler. Kalpler sevgiyle, aşkla yıkanıp doldurulmalı ve her şeye rağmen devlete ve millete hizmet ülküsüyle birbirleriyle sarmaş dolaş olmalıdırlar.  Her şeye rağmen bütün milliyetçiler, Ülkücüler birleşmelidir.” (Ülkü Ocağı Dergisi Sayı: 47, tarih: 1998 Başbuğ Özel Sayısı)

Karanlık gecelere ışık Ülkücüler…

Ve bugün sözde birlik ve beraberlik nidaları atıp Başbuğ’un birlik çağrılarını ağızlarına pelesenk edenler hiçbir zaman unutmasınlar ki  Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkan’ı Devlet Bahçeli, Başbuğ Türkeş’in evladıydı. Biz hepimiz de onun öz evlatlarıyız.


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter