İzmir Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatlarına Ziyarette Bulundu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt, bazı il yöneticileri ve Taş Medreseli Ülkücü Mehmet Karanfil Ağabeyimiz teşkilat ziyaretleri çerçevesinde; ilçe teşkilatlarının bir kısmını ziyaret etti.
İzmir İl Başkanı Süleyman Bozkurt ziyaret ettiği Ülkücü Ocakları; Kiraz, Ödemiş, Bayındır, Torbalı, Tire, Selçuk ve Küçük Menderes havzasında ki  ilçe ocaklardan teşkilatlar  hakkında bilgi aldı ve seminer gerçekleştirildi.
Ziyaretlerde İlçe Yöneticileri ve gençlerle tanışan İl Başkanı ve Mehmet Karanfil  ağabeyimiz ülkücü gençlerle kısa süre sohbet etti ve seminer gerçekleştirdi.
İl başkanı seminer sırasında ‘’Günümüzde gençliğin asosyal ve birbirinden uzaklaşarak devam eden ilişkilerinin samimi olmadığı, teşkilat aidiyetinin içinde bulunduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun bu samimiyetsizliğe bir nokta koyduğuna değindi.’’ Devamında bu birlik beraberliğin sergilediği duruşun ülkücü camiaya yakışır olması gerektiğine ve bunu başarmak için okullarımızda, mesleki alanlarımızda başarılı; inanç, iman ve itikadımıza uygun hareketler sergilememizin gerekliliğinden söz etti.
Mehmet  Karanfil ağabeyimiz seminer sırasında’’ Türk tarihi büyüktür ve şanlıdır, Türk Milletinin yükselişinde iki önemli unsur mevcuttur. Bunlar maddi ve manevi unsurlardır. Türklük gurur ve şuuru ile islam ahlak ve fazileti milletin kurtuluş ve yükselişinde temeldir. Bu mazide böyle olmuştur,gelecekte de böyle olacaktır . Bu şuuru bu gururu Ülkü Ocakları mensubiyeti çerçevesinde yaşamak heyecan vericidir. Ait olduğumuz teşkilat heyecanını , ateşini  Hoca Ahmed Yesevi’nin gönül dergahından alır. Bu aidiyeti ülkücü hareket barındırmaktadır.’’ Dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter