23 Nisan’da Otizme Bakış Projesi

PROJENİN ADI:

23 Nisan’da Otizme Bakış Projesi
Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız

PROJE TARİHİ: 23 NİSAN
Saat: 15.00

PROJE KOORDİNASYON: Ülkü Ocakları Genel Merkezi Sosyal Sorumluluk Birimi (Tüm Sorular İçin Ulaşabilirsiniz)

 

PROJENİN AMACI: Nisan ayı Dünya Otizm Farkındalık ayı olarak ilan edilmiştir. Ülkü Ocakları İl Başkanlıkları tarafından “23 NİSAN’ DA OTİZME BAKIŞ” projesi çocukların aktif katılımı sağlanarak gerçekleştirilecektir. Toplumumuzun çocuklar ve Otizm hakkında bilinçlendirilmesi adına il merkezlerinde stantlar açılarak farkındalık oluşturulacaktır.
AÇIKLAMA: Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Otizm’e dikkat çekmek amaçlanmaktadır. İl Başkanlıklarımızda bulunan arkadaşlarımızın gerekli izinleri alarak 23 Nisan günü bulundukları illerdeki muhtelif meydanlarda “23 NİSAN’ DA OTİZME BAKIŞ” başlıklı faaliyeti gerçekleştirmek üzere; büyük beyaz bez kumaşlara, meydandan geçen vatandaşlarımızın davet edilerek ve kumaş üzerine ellerin boyanarak “Biz de otizmin farkındayız!” anlayışıyla katılımları sağlanacaktır. Faaliyete katılan herkese ve standın önünden geçen vatandaşlara, Otizmle alakalı bilgilendirme yazıları dağıtılacak ve görevli arkadaşlarımız sözlü olarak da Otizm hakkında vatandaşlarımızı bilgilendireceklerdir. Faaliyetimize katılan çocuklara hilal içinde bozkurtlu balonlar ve ufak hediyeler takdim edilerek aynı zamanda bayramları da kutlanacaktır.
• Yapılan programın tamamı profesyonel olarak mutlaka VİDEO VE FOTOĞRAF kaydı alınarak Ülkü Ocakları Genel Merkezine iletilecektir.
Not: Çocukların faaliyetimizde etkin rol oynaması için onlara öncelik verilecektir.
Gerekli araçlar:
• Kurulacağı alanın izinleri alınması gerekmektedir.
• Büyük beyaz bez kumaş(boyutları: 2.5m X 5m)
• Parmak boya (Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, pembe renklerden oluşan her bir renkten 1 litre olmak üzere parmak boya temin edilecektir.)
• Balon( balonların dış yüzeyinde kurumsal amblemimiz ve vakıf kimliğimiz yazılacaktır.)
• El broşürleri il başkanlıklarımız tarafından temin edilecektir. Broşür içeriği Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından il başkanlıklarına gönderilecektir.
• Kumaşların başına her harfi ayrı bir renkten yazılmak üzere bir slogan seçilecektir.
Kullanılabilecek sloganlar aşağıdadır:
Örn: -23 Nisanda Otizme Bakış
-ÜLKÜ OCAKLIYIZ OTİZMİN FARKINDAYIZ
-OTİZMİN FARKINDA(MI)YIZ?
-OTİZMİN FARKINDAYIZ ÇOCUKLARIN YANINDAYIZ
-OTİZM ENGEL DEĞİL FARKLILIKTIR.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter