2023 Ziya Gökalp KPSS Akademisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nde, “2023 Ziya Gökalp Akademisi” adıyla, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi mezunlarına yönelik KPSS – Alan Bilgisi kursu verilecektir. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz 2023 Ziya Gökalp Akademisi’nin amacı; özellikle ekonomiksıkıntılar nedeniyle özel kurslara gidemeyen ya da bulunduğu yerde böyle bir kurs bulunmayan, bay ve bayanadayların KPSS’ye hazırlanmasına yardımcı olmaktır.Ülke genelinden akademimize katılmak isteyen arkadaşlarımızın, bulundukları ildeki temsilciliklerimize başvurmaları rica olunur.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Türkiye’nin dört bir yanından gelip 2023 Ziya Gökalp Akademisi’nde eğitim alacak olan arkadaşlarımızın, girecekleri sınavda başarılı olmaları ve çeşitlikamu hizmet veya görevlerine atanarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Türk Milleti’ne hizmet etmeleri dışında, hiç bir çıkar ve beklenti gözetmediğimizi ifade etmek isteriz.

2023 Ziya Gökalp Akademisi’nde ortalama 7 hafta sürecek olan eğitim boyunca, günde 8 saat olmak üzere yaklaşık olarak 230 saat ders verilmesi hedeflenmektedir.Arta kalan zamanda ise, örnek soru çözümleri, deneme sınavları ve gerekli olması halinde telafi dersleri yapılacak;katılımcıların ders hocalarıyla birebir iletişim kurmalarıve destek almaları sağlanacaktır. Akademimizin eğitmen kadrosu, her biri alanında uzman ve KPSS tecrübesine sahip olan akademisyenlerden oluşmaktadır. Dersler, Balgat/Ankara’da bulunan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nde verilecek olup, Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ihtiyacı ve dersler için gerekli kaynak ve materyaller, vakfımız tarafından karşılanacaktır.

Akademi kapsamında verilecek dersler:

Anayasa Hukuku (15 Saat)                                       Ticaret Hukuku (20 Saat)

İdare Hukuku (15 Saat)                                         Mikro İktisat (30 Saat)

Ceza Hukuku (15 Saat)                                          Makro İktisat (30 Saat)

Medeni Hukuk (15 Saat)                                         Muhasebe (30 Saat)

Borçlar Hukuku (15 Saat)                                       Maliye (30 Saat)

İcra- İflas Hukuku (15 Saat)

Haftalık Ders Programı:

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

09:00 – 13:00             DERS   SAATLERİ

TATİL

13:00 – 14:00                         Öğle Arası                  

14:00 – 18:00             DERS   SAATLERİ

Başvuruve Kurs Takvimi:

01 – 20 Mart   : Ülkü Ocakları İl Temsilcilikleri’nce başvuruların alınması

21 – 31 Mart   : Başvuruların değerlendirilmesi

01 – 04 Nisan : Akademi’ye katılmaya hak kazananların ilanı

07- 14 Nisan (Derslerin Başlaması) – 30 Mayıs (Bitiş)

Başvuruda istenen belgeler:

-          Başvuru Formu (Formu indirmek için tıklayınız)

-          Lisans not dökümü belgesi (Transkript)

 

*     2023 Ziya Gökalp Akademisi’ne katılmak isteyen adayların gerekli belgelerle birlikte bulundukları ildeki Ülkü Ocakları Temsilciliği’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir. İl temsilciliklerimizce alınan ve tarafımıza gönderilen başvurular, kurulacak bir komisyonca incelendikten sonra, Akademi’ye katılmaya hak kazananların listesi kontenjan dahilinde internet sitemizden duyurulacaktır.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter