2. ve 3. Bölge Üniversite Birimi İstişare Toplantıları Yapıldı

Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Çakır’ın ve Genel Merkez Yöneticilerimizin katılımlarıyla Üniversitelerde yaşanan hadiselere ve yapılması gerekenlere yönelik Üniversiteler Birim Başkanları ve Konsey Başkan Adayları ile birlikte biri Manisa’da, biri Ülkü Ocakları Genel Merkezimizde olmak üzere istişare toplantılarının ikincisi ve üçüncüsü gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda üniversitelerde son günlerde meydana gelen olaylara değinilerek, Ülkücülerin çatışmaların tarafı olmayacağı, soğukkanlılığını koruyarak üniversitelerini bitirmeleri gerektiği vurgulandı. Genel Başkan Yardımcımız Gökhan Çakır, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un sözlerini hatırlatarak, Ülkücü öğrencilerin tek amacının okumak ve devletin kadrolarında yer alarak yaşanılan sorunlara ilaç olmak adına çalışmalar yürütmek olması gerektiğini belirtti. Öğrenci Konseyi seçiminde temsiliyet noktasında sahip olunan önemli konumun da vurgulandığı toplantıda Öğrenci Konseyi’nin İslami gereklere göre yaşayan, Ülkücü fikriyata sahip bireylerle, proje odaklı bir yapı haline getirilerek Türk Milletinin ve ülke genelinde tüm öğrencilerin sorunlarına çözüm üretmesi yolunda yeniden şekillendirilmesi gerektiği belirtildi.

Konsey başkan adaylarının sahip olması gereken görüntü ve özelliklere de değinilen toplantıda, Akademik ve idari personel ile öğrenciler arasındaki ilişkilerin ne düzeyde olması gerektiği konusunda bilgi verildi. Konsey başkan adayı arkadaşlarımızın da söz alarak düşüncelerini, fikirlerini, çalışmalarını ve isteklerini ifade ettikleri toplantıda önümüzdeki süreçte başta Genel Merkez olmak üzere diğer Konsey başkanlarıyla da sıkı iletişim içerisinde olunması gerektiğinin önemi vurgulandı. Seçimlerde izlenmesi gereken yol ve yöntemler, her üniversite özelinde değerlendirildi ve yalnız bu seçimlere yönelik değil ilerideki zamanlarda seçimler için de gerekli talimatlar verildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter