Muğla Ülkü Ocakları’ndan 3 Mayıs Türkçülük Günü Etkinlikleri

Türk Milliyetçilerinin, zulmü düğüne; çileyi sevince dönüştürdüğü gün olan ‘3 Mayıs Milliyetçiler Günü’ münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinliklere, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Cemil Gündüz ve İl Yönetimi ile birlikte;  Türk Ocakları Muğla Şubesi Başkanı Dr. Hulusi Taşkoparan, TÜRKAV Muğla Başkanı Cemil Özdemir, Türkiye Kamu-Sen Muğla İl Başkanı Hasan Gezgin,  Muğla Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Sekreteri Coşkun İnce ve çok sayıda Ocaklı genç katıldı.

Program, 3 Mayıs’ın kahramanlarından Muğlalı Hamza Sadi Özbek’in mezarının ziyareti ile başladı. Burada okunan Kur’an-ı Kerim ve hep birlikte edilen duaların ardından, katılımcılar tarafından mezara karanfil bırakıldı. Akabinde Şehitlik ziyaret edilerek, dualar okundu.

Programın devamında ise Muğla’da Türk Milliyetçiliği Davası’na önemli hizmetleri bulunan Muzaffer Bora ile Halil İbrahim Nizamoğlu’nun kabirleri ziyaret edilerek, merhumların ruhuna Kur’an Tilaveti yapıldı. Programının son durağında ise Muğla Şehitler Anıtı ziyaret edildi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter