İstanbul Ülkü Ocakları Atsız’ı Kabri Başında Andı

Her yıl olduğu gibi 3 Mayıs 2013 Türkçülük gününde de Karacaahmet’te bulunan Nihal Atsız beyin kabri başında Atsız bey ve tüm Türk büyükleri, şehitleri dualarla yad edildi.  Atsız Hoca’nın kabrinde toplanan Ülkücüler, İstiklal Marşını okuyup, Ülkücü Şehitler ve Türk Dünyası Büyükleri için saygı duruşunda bulundular. Programa katılanlar arasında; MHP MYK Üyeleri, MHP İl Divan ve Yönetim üyeleri, İl Ocak Yönetimi, MHP İlçe Başkanları, İlçe Ocak Başkanları, Üniversiteli Bozkurtlar, Asenalar, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ile çok sayıda gönüldaşımız vardı. Kabir başında bir konuşma yapan İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Kantar, şöyle hitap etti:

Dünya’da kapitalizmin büyük buhranlar ve depremler yaşadığı bir dönemde inancını ve ilhamını Büyük Türk milletinden alan Türk Milliyetçileri bundan 69 yıl önce ülkemizde ortaya çıkış şekli ve taşıdığı anlam açısında çok mühim bir olaya 3 Mayıs 1944 tarihinde tanıklık etmiş cesur ve azimli tavırlarıyla Türk tarihine ebedi imzalarını atmışlardır. Bunun içindir ki sahip oldukları vatan ve millet sevgisinin, hangi şart altında olursa olsun savunmaları ve bizlere miras olarak ulaştırmaları karşısında bu yiğit dava adamlarının ve kahramanlarının haklarını ödemek ve mirasçıları olmak elbette kolay değildir.

3 Mayıs 1944 olayları merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın mesnetsiz iddialar üzerine hakkında açılan dava ile başlamıştır. Bu tarihte Türk Milliyetçisi gençler, her türlü baskı ve zulme rağmen demokratik tavrın ilk örneğini ortaya koyarak; Türklüğü aşağılayan bölücü ve yıkıcı tehdit ve dayatmaları teşhis etmişlerdir.

Bugünde ülkemizin geldiği noktada, Türk Milliyetçiliğinin önündeki engellerin artarak varlığının sürdürdüğü ne yazık ki ortadadır. Yaşadığımız devirde artık Türk kimliği yıpratılmakta, bölücülük ise demokrasi kisvesi altında pazarlanmaya çalışılmaktadır. Buna karşın milli birlik ve bütünlüğe sahip çıkan her fikir ırkçılık ve faşizmle eşdeğer tutularak hakarete maruz bırakılmaktadır. Ancak buradan bir kez daha vurgulama ihtiyacı hissediyorum ki tüm baskılara rağmen, Türk Milletini şanlı mazisinden onurlu geleceğine taşıyacak olan topluluk: Yine Türk Milliyetçileri yani Milliyetçi-Ülkücü hareketin temsilcileridir. Bizler var oldukça bu topraklarda 3 Mayıs kutlanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Türk Milletinin ve Türk Milliyetçilerinin bu kutlu günü kutlarken; başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Hüseyin Nihal Atsız, Osman Yüksel Serdengeçti, Zeki Velidi Togan, Hasan Ferit Cansever, Reha Oğuz Türkkan, Hüseyin Namık Orkun, Necdet Sancar, Hikmet Tanju, Fethi Tevetoğlu olmak üzere 3 Mayıs 1944′ün bütün fedakâr, cefakâr Milliyetçi kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor ve ruhları şad mekânları cennet olsun diyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!

Kabirde Yapılan dualar ve konuşmalarının ardından İl Başkanları MYK Üyeleri ile birlikte kabri çiçek bahçesine çevirip suladılar.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter