19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Türk Milleti zulme hiçbir zaman baş eğmemiş, imkansızlıklara rağmen hürriyet tutkusundan vazgeçmemiştir. Başarıya ulaşmanın en önemli faktörünün inanmak olduğunun farkında olan ceddimiz, binlerce şehit vermesine rağmen milli şuurunu ve gelecek umudunu her daim diri tutmuştur. Yakın tarihimizde bu duruşun en bariz göstergesi 19 Mayıs 1919′dur.
19 Mayıs 1919 sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması değil, Türk Milleti’nin makus talihini değiştiren bir sürecin başlangıcıdır. Samsun’a Gazi Mustafa Kemal ile birlikte Türk Milleti’nin heyecanı taşınmış, tüm dünyaya örnek teşkil eden bir zaferin temelleri atılmıştır. Yüzlerce yıl savaşlarla tarumar olan Anadolu 19 Mayıs ruhuyla yeniden bir şahlanışa vesile olmuştur. Bu heyecan 23 Nisan’da Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni teşekkül ettirmiş, yaklaşık üç yıl süren şanlı çarpışmalar sonucunda 9 Eylül 1922′de İzmir’de son sözü söylemiştir. Baştan sona viraneye dönen Anadolu’nun kurtuluşunun ve tekrardan varoluşunun sırrı 19 Mayıs 1919′da gizlidir.
Şehit olan ama teslim olmayan, mağlup edilen ama asla esir edilemeyen Türk Milleti’nin mensupları 19 Mayıs ruhunu bugün her zamankinden daha iyi anlamak zorundadır. Çünkü mücadelenin yerini müzakere, milliyetçiliğin yerini teslimiyetçiliğin aldığı gayri milli politikalarla Anadolu adeta yeniden kurtuluşu beklemektedir. Bu politikalar sonucunda yaşanan acılar sebebiyle milli bayramlara bile hüzün hakim olmuş, vatandaş patlayan bombaların tedirginliğinden adeta evine mahkum edilmiştir. Tüm bunlardan daha elim olan ise Türk Milleti’nin geleceği olan gençlik kumarın, alkolün, eğlencenin ve uyuşturucunun esareti altına girmek üzeredir. Milli direncimiz gün geçtikçe düşmekte milli kültürümüzün mihenk taşları her gün biraz daha aşınmaktadır. Zaman yine milli menfaatlerimizin aleyhine işlemekte Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinde belirttiği senaryo adım adım gerçekleşmektedir.
Senaryo ne kadar karanlık, dış mihraplar ve taşeronları ne kadar güçlü olursa olsun Türk Gençliği ve Türk Milliyetçileri tüm bu oyunları boşa çıkarmaya kararlıdırlar. Ülkü Ocakları, Gazi Mustafa Kemal’in istiklali ve istikbali emanet ettiği vazifesinin bilincinde bir gençliğin yetişmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürmekte, her geçen gün saflarını sıklaştırmaktadır. Milli heyecanımız mevcudiyetini korusun, Türkiye Cumhuriyeti payidar kalsın diye şartlar gerektirdiğinde canlarını bile vermeye hazır olan Ülkücü Türk Gençliği 19 Mayıs ruhunu hala yaşamakta ve yaşatmaktadır. Bu ruh aramızda baki kaldığı sürece Anadolu için bir çıkış kapısı Türk Milleti için bir kurtuluş umudu hala var demektir. Ülkücüler yirmi birinci yüzyılın tüm kuşatmalarını yaracak, milletimizin kaderi olan zaferi mutlaka yaşatacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kanlarıyla,canlarıyla bu toprakları vatanlaştıran ve bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi ve ahirete intikal etmiş olan büyüklerimizi rahmetle, duayla anıyorum. Bin bir türlü kahpeliğe karşı mücadele eden ve tıpkı ecdadımız gibi yeri geldiğinde şehit, yeri geldiğinde gazi olmaktan sakınmayan başta Özel Harekatçı polis ve askerlerimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize en kalbi dualarımı iletiyorum. Vazifesinin bilincinde ve Atalarının izinde olan Türk Geçliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu günün anmayla beraber anlamaya vesile olmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Türk Gençliğine, Türk Gençliği Ülkü Ocaklarına emanettir.

Olcay KILAVUZ- Genel Başkanı
19 Mayıs 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter